Nasz Profesjonalny katalog firm oferuje:

  • przejrzystą prezentację Twojej firmy
  • efektywną formę reklamy docierającą do dużej liczby klientów
  • dodatkowe możliwości promocji w naszym serwisie

Nie dodałeś jeszcze wpisu ? dodaj wpis

Aktualnie jesteś: Strona główna » Aktualności » Jak walczyć z trądzikiem?

Kategorie


Jak walczyć z trądzikiem?

2013-10-10

Czasami mamy wrażenie, że walka z trądzikiem to walka z wiatrakami, ale coś się jednak da zrobić, aby osiągnąć upragniony cel, czyli ładną i zdrową cerę.

Zmiana dotychczasowych nawyków higienicznych.
Ta zasada dotyczy przede wszystkim młodych osób, ponieważ to właśnie w młodym wieku pewne kwestie dotyczące pielęgnacji twarzy są pomijane. Twarz należy myć żelem odpowiednim do twarzy trądzikowej – codzienne i to najlepiej dwa razy rano i wieczorem, a jeśli zachodzi taka potrzeba to częściej. Dodatkowe można zastosować łagodzące i oczyszczające toniki, ale uwaga – bez alkoholu!!! Preparaty z alkoholem do twarzy dodatkowo prowokują skórę do nadmiernego wydzielania serum. Na koniec czynności higienicznych wykonywanych w domu powinno być nałożenie lekkiego kremu, najlepiej z tej samej serii co żel i tonik, który to nawilży „cierpiącą” skórę. Taki rytuał powinien trwać, aż do ustania problemu oczywiście po konsultacjach z lekarzem dermatologiem, który to zaleci dodatkowo leczenie farmakologiczne bądź sam wyznaczy produkty z danej firmy do czynności higienicznych.

Warto pamiętać o regularnym oczyszczaniu przyrządów do nakładania makijażu. Pędzel do różu musi być myty w letniej wodzie z mydłem przynajmniej raz w tygodniu, natomiast gąbeczka do pudru musi być myta codziennie!!! W tych przyrządach jest cała masa bakterii.

Do walki z trądzikiem można wytoczyć również działo z zakresu medycyny estetycznej, o czym mowa w artykule „trądzik – jeden z najważniejszych problemów nastolatków” – do przeczytania którego serdecznie zapraszamy.

M-S-M

 

Grafika: www.sxc.hu

 

Wróć do listy »

  Schowek (0)