Nasz Profesjonalny katalog firm oferuje:

  • przejrzystą prezentację Twojej firmy
  • efektywną formę reklamy docierającą do dużej liczby klientów
  • dodatkowe możliwości promocji w naszym serwisie

Nie dodałeś jeszcze wpisu ? dodaj wpis

Aktualnie jesteś: Strona główna » Aktualności » Najlepsze inwestycje na przyszłość

Kategorie


Najlepsze inwestycje na przyszłość

2014-01-10

Na jakie inwestycje stać przeciętnego Polaka? W co warto inwestować, aby zarobić?

Niestety w tym temacie nie jest różowo, dochody Polaków nie rosną, a z roku na rok przybywa tych, którzy ubożeją, w takiej sytuacji trudno w ogóle mówić o jakichś oszczędnościach, a co dopiero o inwestycjach. Przeciętni, a więc ci, którzy posiadają stałe zatrudnienie również nie mają kolorowo, bo często jest tak, że i oni ledwo wiążą koniec z końcem.  Jeśli robią oszczędności, to na stary styl, czyli do skarbonki – odkładając  minimalne kwoty i to najczęściej na wymianę zepsutego sprzętu na nowy, bądź na remont mieszkania. Na więcej ich nie stać.

Trzeba też jasno powiedzieć, że część społeczeństwa polskiego ma się całkiem nieźle i to właśnie ta grupa osób zabezpiecza swoją przyszłość robiąc inwestycje w papiery wartościowe, w złoto czy w nieruchomości. Jednak, aby zarobić trzeba się trochę na tym znać.

Złoto.
To inwestycja na lata, bo na ewentualne zyski trzeba czasami czekać dekadę, albo i dłużej – w tym czasie nie możemy czerpać z tytułu posiadania sztabki żadnego zysku. Złoto musi swoje odleżeć, aby nabrać mocy.

Papiery wartościowe – obligacje skarbu państwa.
Papiery są stosunkowo tanie, bo kosztują już od 100 zł, jednak, aby na nich zarobić trzeba nie tylko sporo wydać, ale także uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na ich sprzedaż. Jednak w tym przypadku mamy pewność, że skarb państwa wykupi od nas papiery i to na dobrych warunkach, trzeba tylko poczekać. Więcej na ten temat pod tym linkiem.

Lokaty długoterminowe.
W dzisiejszych czasach z lokaty nie ma wielkich zysków, ale jest to jeden z najłatwiejszych typów oszczędzania, bo praktycznie każdy posiadacz konta bankowego ma możliwość w ramach własnego rachunku założyć sobie lokatę bądź subkonto, na którym można gromadzić środki finansowe. Lokaty długoterminowe to oczywiście te na minimum 24 miesiące i to właśnie takie przynoszą największy procent zarobku od ulokowanych środków.

 

M-S-M

 

Wróć do listy »

  Schowek (0)